Bazén do země pro váš dobrý pocit

Vodu vnímá lidský organismus jako něco božského. Umíte si představit, že bychom jí neznali? Že bychom přijímali tekutinu pouze v podobě šťáv z plodů a že bychom se namísto umývání ve sprše drhli nasucho kartáčem? Přišli bychom zejména o jeden druh rozkoše, bez něhož by lidský život byl nesmírně chudý – bez plavání a pobytu ve vodní lázni.

balónky na hladině

Jedna z prvních pohybových dovedností, kterou se malé děti učí, je plavání. Pořádají se pro ně plavecké kurzy v rámci školní výuky a dokonce i na vysoké škole je plavání povinným sportem. Plavání však není jedinou kontaktní metodou s vodou v bazénech či aquaparcích, jde zejména o relaxaci, uvolnění a vnímání nadnášecí schopnosti vodní masy, jakožto média, které ulevuje od bolesti, zbavuje depresí, mizerné nálady a úzkostí. Být zkrátka ve vodě je něco úžasného a buďme rádi, že voda existuje. Měli bychom si jí také patřičně vážit a projevovat jí vděčnost třeba i ve formě zahradního bazénu do země.

voda v bazénu

Zapuštěné bazény bývají efektní ozdobou zahrady, mohou mít rozličné tvary, někdy i nepravidelné, a můžeme je využívat i celoročně, pokud k tomu máme podmínky, např. ohřev vody a patřičné zakrývání kvůli úniku tepla. Na co bychom však neměli zapomínat, je možnost do vody si zaskákat.

Skoky do vody v domácím bazénu

Skákání do vody může být přirovnáno k antistresové pomůcce. Je nesmírně účinné, zdravé a přitom lehce dostupné. Není třeba skákat bazénu ukázkové šipky, klidně se rozběhněte a hupsněte na hladinu s velkou razancí po zadku. Dotek s vodou vyvolává euforické pocity, možná i právě proto tak rády skáčou do vody malé děti, které se rády projevují spontánně, zatímco my, dospělí, se chováme spíše rezervovaně, zejména na veřejnosti. http://www.hc-olomouc.cz/zobraz.asp%3Ft%3Dverejne-brusleni

Nebojte se uvolnit alespoň doma a bazén do země využívejte nejen pro ponor pod hladinu kvůli oné měkkosti a hebkosti, ale dopřejte si pořádné vzrušení, které jinde nezažijete.

Podobné příspěvky