Rubriky
Peníze

Nebankovní hypotéka na stavbu domu

Pokud si dnes plánujete pořídit bydlení. Ať už se jedná o stavbu rodinného domu či koupě bytu, potřebujete dostatečné finance. Ceny nemovitostí jsou dnes velmi nadhodnocené a nedostupné. Jediným kloudným řešením je vzít si na ně hypotéku. Hypotéka se vyznačuje dlouhodobějším splácením a vyššími cenami. Danou hypotéku můžete splácet klidně třicet let. Hypoteční úvěr je vysokým závazkem a nemusí být kupříkladu pro mladé lidi atraktivní, ale bohužel dnešní situace není vlídná.

Hypotéka na dům

Pokud si plánujete vzít hypotéku přímo od banky, musíte zcela jistě prokázat svou solventnost a svou likviditu, tedy prokázat dostatečné příjmy a také možnost splácení. V úvěrovém světě, platí čím více půjček máte, tím jste vhodnějším kandidátem pro vzorné splácení. Takové vyřizování hypotéky může být cesta na dlouhou trať a však finance jsou potřeba. Musíte prokázat své příjmy a zároveň mít část peněz na pořízení dané nemovitosti. Hypotéka je poté jištěna zástavou, zpravidla přímo bydlením, na které si hypotéku berete. Většina hypoték v České republice je právě určena na bydlení.

Hypotéka

V případě, že banka prokáže vaši neschopnost https://www.ospzv-aso.cz/obsah/71/skonceni-pracovniho-pomeru-v-dobe-pracovni-neschopnosti/19284 splácet či nedostatečné příjmy, může váš návrh na hypotéku zamítnout a peníze vám neposkytne. Pokud však stále potřebujete dané finance, je zde také jiná cesta pro získání hypotéky a to tedy od nebankovních společností. Nebankovní společnosti totiž také nabízejí půjčky a hypotéky, avšak nemají tak příliš přísná pravidla pro získání daného úvěru. Například nemusíte prokazovat příjmy v takové vysoké výši nebo pokud již vlastníte několik půjček, tak přesto vám finance poskytne. Může to být tedy také řešením pro získání potřebné hypotéky. Je však důležité ověřit důvěryhodnost dané společnosti a výši jejich úroků. I u nebankovních hypoték, je úvěr jištěn zástavou.

Jednou z těchto nebankovních společností poskytující finance je například nebankovní hypotéka Nebankovnihypoteky.net, která nabízí hypotéky nebankovně a tedy poměrně jednodušeji lze získat peníze pro stavbu rodinného domu.

Rubriky
Peníze

O hypotéku je možné žádat i bez pravidelného příjmu

Hypoteční úvěry na bydlení patří v České republice mezi ty vůbec nejvíce využívané, hned za spotřebními úvěry a těmi ze stavebního spoření. Jejich obliba neklesá ani teď, kdy se úroková sazba vlivem inflace výrazně zvýšila. Zkrátka jen málokdo odolá snu o vlastním bydlení, které si bude moci předělat k obrazu svému. Jelikož hypoteční úvěry pro banku představují přeci jenom poměrně velké riziko, ne každý nakonec odchází s úsměvem na tváři. Ba naopak každým rokem přibývá zamítnutých žádostí. Povětšinou se jedná o žadatele, kteří nevyhověli vysoce nastaveným podmínkám úvěru. Důvodem může být například malý či špatně doložitelný příjem, záznam v registru dlužníků či příliš mnoho závazků. Naštěstí není nutné žádat pouze v bankách, existují i nebankovní společnosti, které jsou přeci jenom ke svým žadatelům vstřícnější. A co víc, čekají na ně přímo s otevřenou náručí…

Telefonující muž

Hypotéka bz příjmu je tak trochu utopií, tedy za předpokladu, že o ní půjdete zažádat do jakékoliv bankovní instituce. Tam je totiž příjem jeden ze základních předpokladů při žádosti o úvěr. Nebankovní společnosti jsou známé hlavně díky svým spotřebitelským úvěrům a jen málokdo tuší, že nabízí i úvěry v mnohem větší výši. I zde je nutností zástava nemovitosti, která v případě porušení podmínek ze stran dlužníka propadne bance, ale podmínky jsou výrazně přívětivější.

Postarší pár

O hypotéku je možné zažádat i bez pravidelného měsíčního příjmu. To určitě uvítají třeba rodiče, kteří pobírají rodičovský příspěvek, či studenti, kteří si mnohdy přivydělávají jen příležitostně. Je však otázkou, zda budou schopni hypotéku plnohodnotně splácet, pokud nemají pravidelné příjmy. Benevolentnost nebankovních společností je určitě pro jistou skupinu lidí vítaná, ne vždy si ale žadatelé dokáží uvědomit míru rizika, ke kterému se dobrovolně upisují.

Rubriky
Peníze

Kterou půjčku zvolit?

Soukromí podnikatelé i další lidé někdy potřebují větší množství peněz, než kolik zrovna mají. Je totiž dobře známo, že se daleko hůř vydělává, než utrácí, a proto se i ti zdánlivě nejbohatší z nás někdy do problémů dostanou. A o těch, jejichž podmínky nejsou v tomto ohledu ani zdaleka tak dokonalé, už ani nemluvě.

Lidé prostě někdy potřebují určitou částku, aby mohli žít, jenže ji jako na potvoru nemají. A co potom s tím? Nepříjemná otázka, kterou si my lidé jenom neradi klademe. Protože odpovědi na ni nejsou nijak příjemné. Ořezání svých výdajů nebo nutnost sehnat si nějakou tu výdělečnou činnost navíc přece nikoho nepotěší. A ani to vlastně nemusí být zárukou, že se číkoliv finanční poměry zlepší.

dolary bankovky

A když se je nepodaří zlepšit vlastním přičiněním? Pak si je možné nějaké peníze i půjčit. To ale jenom za předpokladu, že ten, kdo si potřebuje půjčit, dokáže nabídnout záruky splácení, jež jsou v souvislosti s půjčkami často vyžadovány.

Ale to mnozí lidé, kteří se ocitli ve finanční tísni, už nezvládají. Takoví lidé mají často jen zoufale nízké příjmy, v jejich registrech se to může třeba i hemžit nežádoucími záznamy, leckomu mohou dokonce hrozit exekuce… A takoví lidé si mohou nechat o většině půjček jedině tak zdát.

dolary na notebooku

A když půjčit skutečně potřebují? Pak je dobře, pokud je objektem jejich zájmu americká nebankovní hypotéka. Jistě, i to je jenom půjčka, stejně jako ostatní na našem trhu existující půjčky, jenže tato má právě pro lidi v nesnázích nesporné přednosti. Především tu, že se zde dává do zástavy žadatelova nemovitost, čímž se zaručuje splácení, a pak díky tomu nehrozí žádné důkladné a nesmlouvavé prověřování dalších žadatelových kvalit.

Kdo tu dá na dobu splácení do zástavy nemovitost dostatečně vysoké hodnoty, ten se pomoci dočká. A možná byste žasli, jak rychle a výhodně se tu půjčuje. Tak, že možná ani vy neodoláte.

Rubriky
Peníze

Co je to americká hypotéka

Bydlet ve vlastním domě či bytě je snem mnohých lidí. Avšak jak všichni víme, ceny nemovitostí nejsou zrovna nejmenší, nehledě na to, že i najít takový, který nám bude vyhovovat, je náročné samo o sobě. Pokud se však nějaký takový objeví, pak máme další problém: jak jej koupit, když nemám dostatek peněz? Čekat se obvykle nevyplatí, neboť je velmi pravděpodobné, že než peníze seženeme, bude už dávno prodaný.předávání klíčů od nového domu

Řešením může být v tomto případě některý z mnoha druhů hypoték. Jedná se o půjčky, sloužící k financování nákupu nemovitosti. Obvykle nepokryjí plnou cenu, pouze její část. Poskytují je bankovní i nebankovní společnosti.

Jak už bylo řečeno, existuje mnoho typů. A jedním z nich je i americká hypotéka https://www.hypotekybezregistru.cz/. Jak už název napovídá, tento typ je obvyklý především ve Spojených státech Amerických, avšak v nedávné době se dostal i k nám. Jaký je tedy rozdíl mezi tím klasickým a americkým typem?

Tím hlavním způsobem je ručení. Obvykle při sjednávání hypotéky potřebujete někoho, kdo se za vás zaručí, že skutečně budete řádně splácet. Zde to není nutné. Ručíte totiž samotnou předmětnou nemovitostí. Ta je až do úplného splacení majetkem společnosti, která hypotéku poskytla, ač dlužník ji může běžně užívat. Nesmí ji však bez souhlasu společnosti, která je vlastníkem nemovitosti, prodat.

Zde nacházíme jeden z větších problémů. U nás se v průměru stěhujeme častěji než v USA, a to obvykle především kvůli práci. Málokomu se tedy vyplatí vázat se na desítky let k jednomu domu, když nevíte, zda během několika let nebudete chodit do práce na druhém konci republiky.znázornění hypotéky

Proto není příliš divu, že u nás není tento způsob financování bydlení zatím příliš rozšířený. Lidé se poněkud bojí vázat se na takovou dobu. Nezapomeňme totiž, že splácení může v tomto případě trvat i více než deset let. A to je doba, která je pro většinu z nás zkrátka příliš dlouhá.

Rubriky
Peníze

Osvěžení pro každého

Člověk se může osvěžovat jakkoliv. Způsobů, jak toho docílit, se nabízí celá řada, a stačí si tak jenom vybrat to, co dotyčnému vyhovuje nejvíce.
Je-li takový jedinec vlastníkem zahrady nebo nějaké podobné plochy, může mu k tomuto účelu posloužit klidně i nějaká ta zahradní solární sprcha. Což je navzdory její jednoduchosti učiněný malý zázrak.
Proč?
sprcha na pláži

Jednoduše proto, že každému dopřeje možnost opláchnout se, kdy jenom je mu to libo. Člověk se tu může ochladit, může tu ze sebe ale také smýt nějakou tu nečistotu, a to aniž by musel nezbytně běhat někam do domu a tam používat klasickou koupelnu. Pokud ji na onom místě vůbec má, protože nejeden z chatařů touto neoplývá a musel by se tedy vláčet za osvěžením kdovíkam.
Zahradní solární sprcha tak poskytuje doslova neocenitelné služby. Člověk si ji může postavit na volném prostranství prakticky kamkoliv, a jediné, co v tomto případě hraje roli, je to, že by tato měla stát na místě ozářeném sluncem. A to proto, aby sluneční paprsky vodu v této sprše ohřálo a dotyčný jedinec pak nemusel drkotat zuby v ledové spršce, jež by byla navzdory touze po ochlazení přece jenom dost nepříjemná.
Člověk si tedy koupí takovou zahradní sprchu, postaví si ji na jakékoliv místo s pevným podkladem, připojí na vhodný zdroj vody a pak už jenom stačí počkat, až příroda udělá své. Tedy až vodu přihřeje, aniž by se kvůli tomu muselo zatápět pod kotlem nebo zbytečně spálit nemálo elektrické energie.
sprchové hlavice

V balení je vše, co je ke zbudování podobné sprchy potřeba, a její montáž a demontáž je skutečně hračka. A člověk si ji tak může třeba i přenášet z místa na místo, jak se mu to hodí. A pak si lebedit. Třeba proto, že ušetří za už zmíněné energie, nebo i proto, že se mu tolik nezašpiní jeho bazén, osprchují-li se všichni jeho uživatelé vždy před vstupem do něj.
Solární sprcha na zahradě je prostě skvělá věc. A co vy? Už ji také máte?

Rubriky
Peníze

Získejte potřebné peníze co nejrychlejší cestou

Potřebovali byste se nějakým rychlým a spolehlivým způsobem dostat k penězům, ale nejste si jistí, jaké jsou vaše možností? Máte opravdu hrozně možností, obzvláště v dnešní době, která je otevřená jak bankám, tak nebankovním společnostem, ale i půjčkám, kdy lidé půjčují lidem. Jestliže nechcete půjčení financí příliš řešit a zdlouhavě zařizovat, rovnou dejte červenou klasickým bankám. S těmi je to totiž opravdu na dlouho, nahlížejí do registru, prověřují vaše příjmy a mnoho dalších kroků, které vše akorát zdržují. Jaké jinou možnost tedy zvolit?
pán s prasátkem v dlaních

Nebankovní společnosti jsou výbornou volbou, pokud tedy máte nemovitost, která je vhodná k ručení, a pokud máte jistotu, že opravdu budete schopni splácet. Jedná se o půjčku, kterou dostanete bez dokazování příjmů i bez nahlížení do registrů, avšak jak již bylo nastíněno, budete se muset zaručit vámi vlastněnou nemovitostí, což může být pro někoho problém. Jaké jsou tedy hlavní výhody takzvané americké hypotéky?

Peníze získáte prakticky okamžitě
– Žádné zdlouhavé vyřizování, vše se dá vyřídit online nebo po telefonu
Zajímavá úroková sazba
Různé doby splácení, kdy si sami určíte, co vám nejvíce vyhovuje
– Vhodné i pro takzvané rizikové klienty, kterým by banka nepůjčila
trezor a okolo eura
Obavy z ručení jsou zbytečné
Spousta lidí se zarazí, když se dozví, že budou muset ručit nemovitostí. Není však žádný důvod, jestliže máte v úmyslu skutečně splácet, tak se není čeho obávat. Je nutné pochopit, že nebankovní společnost nemá jinak žádnou jistotu, že své peníze uvidí zpátky. Někteří by toho mohli zneužívat, což je samozřejmě nežádoucí. Ručit můžete přitom prakticky čímkoliv, většina lidí volí byty a rodinné domy, lze však ručit klidně i družstevními byty, chalupami, chatami, komerčními prostory, dokonce i pozemky. Čím hodnotnější nemovitost, tím vyšší úvěr můžete čerpat.

Rubriky
Peníze

Na letišti se musí počítat s delší dobou čekání

Pokud naše dovolená směřuje do jiné destinace, než bude naše republika, tak je zcela přirozené, že pokud to bude výhodnější, než cestování s vlastním dopravním prostředkem, se zaměřit tak trochu na výšky. Tak úplně přesně, vyhledat leteckou společnost, která nás na místo určení dopraví. Přirozeně si každý přeje, aby let byl v naprostém pořádku. Jenomže ne vždy se všechno podaří, jak vysoko dosahuje naše přání. A stát se může skutečně cokoliv. Může být zpožděný let a to nejen o malou chvilku, ale rovnou o tři a více hodin, kdy uvízneme na letišti po celou tuto dobu, což je velmi nepříjemné. Dále není výjimkou ani zrušený let. Pokud to budeme vědět méně, než 14 dní před odletem, tak se ještě dá nějaká doprava zajistit. Ovšem na místě, přímo na letišti je to skutečně nepříjemné. Nárok na kompenzaci je zcela jasný. Problém ovšem může nastat i se zavazadlem a podobně.mezinárodní letiště
Jak řešit problémy?

 • Obrátit se na leteckou společnost nás zřejmě napadne na prvním místě. Ale nemusí to být nejlepší řešení.
 • Rozhodně si ofotit cedule, které visí v letištní hale, aby bylo prokazatelné, že let byl opravdu takovou dobu opožděn. Všechny údaje jsou velmi důležité mít uschované a prokazatelné. Je to v podstatě v našem zájmu, abychom získali kompenzaci za vzniklé problémy.
 • Lepší bude se rovnou poradit se společností , jak postupovat dále a co budeme potřebovat ke kladnému vyřízení problému.
 • Rozhodně s klidnou hlavou, nervozita, křik a nadávky nepomohou.

čekání na let

Problémy vyřeší společnost za nás

Pokud se pustíme do boje s leteckou společností sami, tak sice budeme mít minimální náklady, ale také malou šanci na úspěch. Letecké společnosti ví, jak nás přesvědčit o tom, že se tyto věci stávají a úspěšnost vrácení peněz nebo kompenzace jiným způsobem bude zanedbatelná. A je skutečně rozdíl získat 5 % nebo 95 %. Bez detailních informací stejně nebudeme mít šanci se obhájit. Lepší bude práci přenechat na odbornících, kteří to všechno nepříjemné vyřeší za nás. Navíc podání žádosti netrvá dlouho a může se konec konců podat kdekoliv, kde je připojení na internet, tudíž online. Výsledek stojí za to.

Rubriky
Peníze

Změna finanční situace a hypotéka? POJISTĚTE SE A SPOŘTE!

Ať se přihodí cokoli, je dobré být na každou situaci připraven. A i když nebudeme mluvit o nepříjemných změnách, můžeme mluvit třeba o přírůstku do rodiny, kdy jeden z rodičů zůstane bez příjmů (rodičovská se asi moc za příjem, který by pokryl hypotéku počítat nedá).
Jak se tedy připravit na jakoukoli situaci?
·         VYTVÁŘEJTE FINANČNÍ REZERVY
·         DOBŘE SE POJISTĚTE
rodina pod deštníkem.jpg

POJISTKA OD VAŠÍ BANKY
Při pojištění je samozřejmě zase potřeba správně uvažovat o všech rizicích, možnostech a budoucích potřebách. Můžete si vzít pojištění, které vám nabízí banka, kde si zřizujete úvěr. I když vás dle zákona samozřejmě nutit nemohou, abyste využili jejich produkt, je asi všem jasné, že je to v zájmu banky, která poskytuje úvěr, nastavit pojištění tak, aby to pro banku bylo v každém ohledu výhodné. Za to, že využijete jejich pojistku pak dostanete třeba odměnu v podobě slevy na zřizovací poplatek či nižší úrok hypotéky apod.
Pokud se rozhodnete tedy pro pojištění u banky, kde zřizujete úvěr, určitě je další výhodou, kromě snížené sazby a slevy, že ji nebude ovlivňovat věk. Tedy, jste-li starší pět a čtyřiceti let, budete mít v této bance levnější pojistku než od jiné pojišťovny.
Nevýhodou u těchto pojistek pak je, že se nedají individuálně nastavit, takže vás kryjí dost pravděpodobně jen na invaliditu třetího stupně. Pokud budete provádět refinancování, pojištění končí a vy musíte kolotoč podstoupit znovu. Samozřejmě nemůžete upravit ani částky.
 mince nad prasátkem.jpg
POJISTKA JINÉ POJIŠŤOVNY
Je evidentní, že by bylo lepší, nechat si ušít vlastní pojištění přesně na míru, nicméně i to má jistá rizika. Většinou, pokud to bude možné, budete řešit pojistku s finančním poradcem, který také pracuje pro určitou firmu a s určitou pojišťovnou má výhodnější podmínky, tedy vám zase bude doporučovat tuto firmu pro založení pojistky. A pokud si vyřizujete hypotéku, určitě nebudete mít dost času na to, abyste si sami hledali v balíku nabídek, tu správnou pojistku.
Celkově je výhodou, že si můžete tedy nastavit individuálně pojistné ochrany a třeba pro případ dvou žadatelů. Je tedy nezávislé na bance a funguje dál i v případě, že změníte banku v rámci refinancování. Pro mladší lidi je pojištění levnější, naproti tomu starší to mají, jak bylo uvedeno, levnější právě přímo v bance.
Je třeba se také zamyslet, zda se vám takové rozhodnutí vyplatí, protože pak budete mít pravděpodobně vyšší úrokovou sazbu a slevu, když nebudete mít pojistku od nich, také nemusíte dostat. Celkově se pak vyřizování úvěru zpomalí, protože proces se právě vstupem jiných subjektů d o hry komplikuje.

Rubriky
Peníze

Vaše soukromí zůstane nedotčeno

Vzít si půjčku nemusí nutně znamenat život v neustálém strachu, že nebudete moci splácet. Stačí si vybrat ten správný produkt, který je připraven přímo na míru vašim potřebám a možnostem. Jestliže jste podnikatel, který potřebuje vložit do své firmy nějakou hotovost, pak existuje spolehlivé řešení, kterým je americká nebankovní hypotéka.

 • Tento finanční produkt vítají především ti, kteří mají nějaký problém z minulosti.
  1. Dluží na některém důležitém úřadě.
  2. Mají nařízenou exekuci nebo jim hrozí.
  3. Nemohou se vykázat vysokým daňovým přiznáním.

součet výdajů

A takových potíží, přes které se ke klasické bankovní půjčce nedostanete, je jistě celá řada. U americké hypotéky všechny tyto překážky odpadají. Jak je z názvu jasné, tento finanční produkt k nám dorazil až z daleké Ameriky. Je tam velice oblíben, protože v mnoha ohledech nesvazuje ruce. Američané nemají rádi, když se jim někdo míchá do jejich soukromí. A vysvětlovat bankovnímu úředníkovi, proč si chci půjčit peníze, jim logicky jako zásah do soukromí připadá. Jedná se tedy nejen o hypotéku, při které nemusíte prokazovat příjmy, čisté registry dlužníků a další záležitosti, ale také o hypotéku bezúčelovou.

získat peníze

Pomoc v pravou chvíli

Splácet se dá podle možností a dané situace od jednoho roku až do třiceti let. Je tedy jasné, že splátky se dají upravit podle toho, jaké jsou vaše možnosti. Cílem tohoto nebankovního produktu https://www.ferovahypoteka.cz/americka-nebankovni-hypoteka/je svému klientovi pomoci zbavit ho starostí. Přeci jen spokojený klient doporučí dalšího k této výhodné spolupráci. Spokojenost tedy musí být na obou stranách. Tento podnikatelský úvěr má mnoho výhod. Tou, kterou se odlišuje od většiny ostatních u jiných poskytovatelů, je fakt, že jej lze doplatit prakticky kdykoliv. Ono to lze v podstatě všude. Ale tady je to bez poplatků.

Rubriky
Peníze

Vsaďte na to nejlepší

Získání půjčky nemusí být zrovna jednoduché, zvláště pokud si chcete půjčit větší obnos peněz. Něco takového byste si měli pořádně promyslet, protože se přeci jenom jedná o poměrně vážnou věc. Jestli tedy chcete mít jistotu, že všechno bude tak, jak by to mělo být a Vy získáte peníze snadno a rychle, tak byste se rozhodně měli obrátit na takového věřitele, který už Vám to může nabídnout. Možností je samozřejmě poměrně mnoho a je jenom na Vás, pro jakou se rozhodnete.

investice do nemovitosti

Jde to i bez zbytečných kontrol

Jestli máte ovšem obavy z toho, že se peněz u banky prostě nedočkáte, protože nemůžete doložit všechny svoje příjmy, tak si nemusíte dělat starosti, protože je tu pro Vás i jiné řešení, které se Vám bude líbit. Můžete si tak být jistí tím, že rozhodně nebudete muset ničeho litovat, protože budete s výsledkem spokojeni.
Hypotéka bez doložení příjmů je vhodná pro každého, kdo chce mít jistotu, že si přijde na své a bude zaručeně spokojen. Peněz se totiž dočkáte bez jakýchkoliv problémů.

Vyhněte se mnoha podmínkám

Pro získání peněz nemusíte dokládat to, kolik peněz vyděláváte, navíc se můžete vyhnout plnění mnoha různých podmínek. Stačí splnit jedinou a peníze jsou Vaše. Zástava nemovitosti je něčím, na co byste neměli zapomínat, protože bez splnění této podmínky to rozhodně jen tak nepůjde. Věřte ovšem tomu, že se Vám něco takového bude velice líbit, protože si s ničím nebudete muset dělat starosti. Peněz se snadno a rychle dočkáte.

střešní tašky

Vsaďte na vhodné řešení

Spolehněte se tedy na naši nabídku a využijte toho, co tu pro Vás je, můžete si tak být jistí tím, že rozhodně nebudete muset čehokoliv litovat. Peněz se dočkáte snadno a rychle, vyhnete se starostem a vše bude odpovídat Vašim představám. Věřte tedy tomu, že si přijdete na své a nebudete muset ničeho litovat, to je naprostá samozřejmost. Dočkáte se totiž jenom toho nejlepšího.