Na letišti se musí počítat s delší dobou čekání

Pokud naše dovolená směřuje do jiné destinace, než bude naše republika, tak je zcela přirozené, že pokud to bude výhodnější, než cestování s vlastním dopravním prostředkem, se zaměřit tak trochu na výšky. Tak úplně přesně, vyhledat leteckou společnost, která nás na místo určení dopraví. Přirozeně si každý přeje, aby let byl v naprostém pořádku. Jenomže ne vždy se všechno podaří, jak vysoko dosahuje naše přání. A stát se může skutečně cokoliv. Může být zpožděný let a to nejen o malou chvilku, ale rovnou o tři a více hodin, kdy uvízneme na letišti po celou tuto dobu, což je velmi nepříjemné. Dále není výjimkou ani zrušený let. Pokud to budeme vědět méně, než 14 dní před odletem, tak se ještě dá nějaká doprava zajistit. Ovšem na místě, přímo na letišti je to skutečně nepříjemné. Nárok na kompenzaci je zcela jasný. Problém ovšem může nastat i se zavazadlem a podobně.mezinárodní letiště
Jak řešit problémy?

  • Obrátit se na leteckou společnost nás zřejmě napadne na prvním místě. Ale nemusí to být nejlepší řešení.
  • Rozhodně si ofotit cedule, které visí v letištní hale, aby bylo prokazatelné, že let byl opravdu takovou dobu opožděn. Všechny údaje jsou velmi důležité mít uschované a prokazatelné. Je to v podstatě v našem zájmu, abychom získali kompenzaci za vzniklé problémy.
  • Lepší bude se rovnou poradit se společností , jak postupovat dále a co budeme potřebovat ke kladnému vyřízení problému.
  • Rozhodně s klidnou hlavou, nervozita, křik a nadávky nepomohou.

čekání na let

Problémy vyřeší společnost za nás

Pokud se pustíme do boje s leteckou společností sami, tak sice budeme mít minimální náklady, ale také malou šanci na úspěch. Letecké společnosti ví, jak nás přesvědčit o tom, že se tyto věci stávají a úspěšnost vrácení peněz nebo kompenzace jiným způsobem bude zanedbatelná. A je skutečně rozdíl získat 5 % nebo 95 %. Bez detailních informací stejně nebudeme mít šanci se obhájit. Lepší bude práci přenechat na odbornících, kteří to všechno nepříjemné vyřeší za nás. Navíc podání žádosti netrvá dlouho a může se konec konců podat kdekoliv, kde je připojení na internet, tudíž online. Výsledek stojí za to.

Podobné příspěvky