Rubriky
Bydlení

Podnikatelé nemají své jisté

Podnikatelům je i není co závidět. Jak se na tom shodneme, pokud si uvědomujeme, co takové soukromé podnikání obnáší. Tady jsou totiž jak pozitivní, tak i negativní stránky podobného byznysu, a záleží tedy na konkrétní situaci, co tato pro podnikatele znamená. A dá se například konstatovat, že když jde nějakému byznysmenovi práce skvěle od ruky a přináší mu to dostatečně velké výnosy, je dotyčnému dobře na světě a tento si pochvaluje, na rozdíl od toho, kdo se stěží drží nad vodou a možná už ani to ne.

eura vyobrazení

Podnikatelé, kteří jsou úspěšní, prostě mají dost peněz, a tedy i všeho toho, co si za ně lze koupit. A těm se tedy žije líp než těm, kteří tak úspěšní nejsou. A kteří si třeba musí i půjčovat, aby v těžkých chvílích svého života obstáli.

Ovšem těm, kteří si musí půjčovat peníze, nelze závidět. A to nejen pouze jejich postavení. Nelze jim často závidět dokonce ani to, co zažívají, když o některou z půjček žádají. I to pro ně totiž může být hodně nepříjemné, ba pomalu i katastrofální. Protože nemá-li někdo dost peněz, a navíc není podle bankovních úředníků ani bonitní, leckterou půjčku jen tak nesežene. A na mnohou z nich ani nedosáhne. Protože je při žádání o takovou pomoc nutné dokázat, že dlužník takto vzniklý závazek splatí, že vrátí vše, co je mu půjčeno, i s úroky. A když něčí příjmy nejsou takové, aby z nich schopnost splácet jasně vyplývala, a když to komplikují i záznamy v registrech dlužníků, může to vypadat i naprosto beznadějně.

eura v kapse

Ale naštěstí jsou tu i nebankovní společnosti a hypotéky bez registru Americká hypotéka, a díky těm se o svoji finanční existenci nemusí nikdo bát. Protože u takových hypoték se zaručuje splácení nemovitou zárukou, a to stačí. Za to tu půjčí kdekomu, kdo si jenom usmyslí si takovou hypotéku vzít. A takovému člověku tak stačí jenom schopnost splácet, aby si dal své záležitosti s takovou půjčkou do pořádku.

Rubriky
Bydlení

Vybavujeme byt

Když to vezmete kolem a kolem, vlastně je to ukázka toho, co se nám líbí a co považujeme za pohodlné. Tedy jak je psáno, nám. Ne někomu jinému. Nám.

On totiž bude mít někdo výhrady jak to všechno máme uspořádáno a to že není ono a tak že se to nedělá. Ne, nemlaťte ho po hlavě ani po ničem jiném. Nechte jej v klidu vymluvit a pak mu řekněte své argumenty, proč to máte tak a ne jak by to chtěl on. Nu a pokud už na to nebudete mít nervy, tak jej můžete slušně a citlivě vyrazit. Tím nemyslím zavřeným oknem, protože z toho jsou pak většinou potíže. Tak veliké, jak vysoko to okno bylo.

moderní pokoj

Každému se líbí něco jiného a každý má svůj druh, nebo typ pohodlí, jak chcete. Jeden má raději sezení na tvrdém, druhý na měkkém, třetí si chce opřít ruce a čtvrtému to překáží. Neberte na to ohled, berte ohled na sebe. Vy zde budete žít většinu svého života.

Většinou dochází k potížím už při zařizování, kdy člověk netuší kam kde co a jak. Tak tedy plácá jedno na druhé bez ladu a skladu. Výsledkem pak bude nevzhledný byt se spoustou harampádí. A zde by se mohlo o hodně vylepšit. Ne, nic nemusíte vyhazovat, jen se musíte s někým poradit. Řezník od naproti bude mít jistě bezvadné nápady, stejně jako kamarád hrobník. Ale nedejte se zmást, zkuste někoho, kdo věci rozumí. A když ještě navíc na to studoval vysokou školu, tím lépe.

zařízený byt

Takový muž se nazývá bytový návrhář. To je člověk, který vám ve všem poradí, všechno vybere a dá spoustu návrhů, jak si byteček zařídit moderně a hezky.

POZOR, on to nebude zařizovat podle sebe, ale podle vás. Několikráte se setkáte a on bude poznávat co se vám líbí, jaké máte představy a tak dále a tak dále. Vše se bude dít pod vaší kontrolou. Vy například určíte částku, kterou hodláte investovat a onen človíček ji musí dodržet.

To jen pár informací o spolupráci. Uvidíte sami, že tahle volba byla nejlepší volbou ve vašem životě.

Rubriky
Bydlení

Jsou levné

Jsou levné

Získat dnes bydlení, které není až příliš drahé, se rovná pomalu zázraku. Tradiční formy obydlí jako jsou byty v panelácích nebo rodinná stavení, jsou v současné době hodně nedostatkovým zboží. A po čem je velká sháňka, nicméně je toho málo, to také zákonitě zdražuje. A to je samozřejmě příklad i bydlení. Cena i menší bytů přesahuje i ty nejdivočejší představy z minulých let. Navíc se zdá, že ceny budou ještě dále růst, takže se to určitě nezastaví a vše půjde ještě více nahoru.

Chaloupka

V takovém případě však již nebude v naší zemi příliš mnoho lidí, kteří by si mohli alespoň trochu lepší bydlení dovolit. Buďto půjdou do podnájmu či si pořídí menší garsonky, co nejsou tak drahé jako tří pokojové byty. Jde ale udělat i kompromis, a sice v podobě koupi některého z nových moderních mobilních domů celoročních.

Ikona domku

Vyplatí se

I když se může zdát, že jde pouze o bydlení pro nejchudší obyvatelstvo, není tomu tak. Do přívěsů nebo maringotek, k nimž jsou často mobilní domy přirovnávány, mají opravdu daleko. Skutečně jde o plnohodnotné bydlení, které ztrácí tak maximálně na velikosti, ale jinak nabízí prakticky to samé, co jiné formy obydlí. Navíc mají tu výhodu, že jsou již v základu zcela vybaveny. Jakmile se tedy nastěhujete, není problém se okamžitě zabydlet. Nebudete muset nic stěhovat, malovat ani další věci spojené s přechodem do nového bydlení. Za tu cenu se to rozhodně vyplatí.

Vydělávají

Mobilní domy, a nemusí se jednat zrovna o nejmodernější typy, se standardně používají i k podnikání. Je pochopitelné, že nemohou sloužit k úplně každé podnikatelské činnosti, ale firmy nebo jednotliví živnostníci hledající levné prostory k práci často po tomto druhu obydlí sáhnou. Nejen, že je to výhodné po finanční stránce, ale rovněž se jedná o konstrukce, které se dají poměrně snadno přemístit z jednoho bodu do druhého. To je pro mnoho firem hodně oceňovanou vlastností.

Rubriky
Bydlení

Proč mít designéra?

Žijeme opravdu v bláznivé době, kdy je všechno opravdu hodně zrychlené. Každý se honí a spěchá rychle z práce jen proto, aby se po odpoledních mohl věnovat nějakým dalším pracovním povinnostem

Není tak divu, že pokud rekonstruujete nebo zařizujete nějaký nový dům či byt, že jste opravdu ve stresu a nemáte příliš mnoho času na zařizování domácnosti. Často pak z příjemného dne, který jste chtěli strávit na nákupech vybíráním nábytku, se stane noční můra, ve které vás to prostě nebaví. Nicméně nemusíte věšet hlavu. Existují povolání, která vám s tímto problémem pomohou! Víte, co je to bytový design https://evalofa.com/ a bytový architekt? Pokud ne, zbystřete. My pro vás máme hned několik tipů na to, co právě toto povolání dělá a s čím vám může pomoci.

bytový design

Podat pomocnou ruku od bytového architekta budete potřebovat pravděpodobně v momentě, kdy máte rozestavěný dům s nějakým složitějším prostorem a nevíte, jak jej vyřešit. Vybavit klasickou čtvercovou místnost není tak těžké, nicméně problém nastává v momentě, kdy místnost má nějaký netypický tvar, zkosenou střechu, nebo cokoliv jiného. K takové místnost je třeba přistupovat individuálně. Neodborný zásah by mohl zapříčinit to, že by místnost působila stísněným dojmem, nebyla dostatečně prosvětlené, nebo by prostor byl využit neefektivně.

moderní pokoj

Bytový architekt vám také pomůže s chozením po obchodech. Veškeré dostupné zboží na trhu má už v malíku a nedělá mu problém naleznout v minimálním časovém období takový nábytek, po kterém vaše srdce touží. Nemusíte tak trávit dlouhé hodiny procházením obchodů. Stačí vám říct, co si přejete, jaký máte vkus, a bytový architekt už obstará vše za vás!

Nehledě na to, že budete mít vše doma sladěné až do těch nejmenších detailů. Nemusíte si dělat starostí s tím, zda se polštáře hodí k závěsům, nebo zda jste zvolili správnou podlahu. Vše nechte na bedrech profesionála!

Rubriky
Bydlení

Nemáte na vlastní dům? Pořiďte si mobilheim!

Ceny pozemků a domů neúprosně stoupají, a pokud chcete domeček o dispozicích alespoň 3+1 s malou zahrádkou a v dobrém stavu, pravděpodobně kupní cena pod tři miliony Korun nepůjde. V některých městech se taková nemovitost může vyšplhat dokonce až k pěti milionům Korun. Vše záleží na zvolené lokalitě.

Nicméně tak či onak, v obou případech se jedná o drahý luxus, který si nemůže velká část populace dovolit. Skoro by se dalo až říct, že vlastní bydlení je luxus, který si nemůže dovolit jen tak někdo. Pokud i vy tedy nepatříte do zámožné poloviny obyvatelstva naší republiky, ale přesto byste rádi vlastní bydlení, máme pro vás řešení!

chata v lese

Pro rodiny s menší finanční hotovostí jsou ideální celoroční mobilní domy. Jedná se povětšinou o dřevostavby s vlastním sociálním zařízením a s rozvody elektřiny, vody i odpadu. Tento typ staveb má pak jednu velkou výhodu – jsou postavené hned a není na ně potřeba stavební povolení. Kromě velké finanční zátěže vám tak odpadne i zdlouhavé běhání po úřadech a vyřizování papírů.

Jak již bylo zmíněno, na mobilní doby nepotřebujete stavební povolení, z čehož vyplývá, že mobilní dům může být umístěn kamkoliv – a to i na klasickou ornou půdu. Ušetříte mnoho peněz tedy nejen ze stavby samotného domu, ale i z pozemku. Je totiž všeobecně známo, že klasickou ornou půdu koupíte mnohonásobně levněji, než stavební pozemek.

mobilní dům v lese

Další nespornou výhodou je i rychlost postavení. Řada domů je již smontovaná. Pokud si tedy vyberete z nich, nový domek na vašem pozemku může se vším všudy stát již v řádu několika dní! Nicméně pokud se rozhodnete pro nějaký nevšední dům a bude muset být vyroben na zakázku, pravděpodobně si na něj budete muset počkat. Nicméně i stavba domu na zakázku nebude trvat déle než několik málo měsíců – a věřte, že to se vyplatí. Vlastní bydlení je tak rázem dostupnější.

Rubriky
Bydlení

Barvy v interiéru jsou základ, který se musí velmi pečlivě vybírat

Věřili byste tomu, že to, jak si vymalujete byt, může ovlivnit nejenom vaši náladu nyní, ale vaše pocity, kdykoli se do bytu nebo domu vrátíte? Proto byste měli volit barvy, které jsou třeba vaše oblíbené, ale nejspíš nejsou nikterak ostré.

Co radí odborníci
Pokud máte jednobarevný nábytek, případně nábytek z jednoho stylu a typu dřeva, skla, případně jiných materiálů ale ve stejném odstínu a stejné barvě, je dobré kombinovat dvě barvy. Velmi dobře se doplňuje šedá a červená nebo růžová, velmi hezky vypadá zemitá béžová a mechová zelená, případně fialová a bílá. Důležitější než barvy samotné totiž mohou být odstíny – pokud zvolíte ty správné, mohou vás buďto rozrušovat, nebo vám naopak přinášet harmonii a klid na duši.


Chyby při výběru barvy, kterých se dopouštějí začátečníci

Vybíráme si odstíny barev pouze ze vzorníku, který nám předloží obchod nebo firma
Malé vzorníky nám sice ukáží barvu, ale nezapomeňte na to, že barva vypadá jinak na malinkém papírovém vzorníku a jinak bude vypadat na čtyřech – nebo více – stěnách, rozetřená od lišty k liště. Je skvělé vybírat barvy, které jsou pestré a líbivé, ale nezapomeňte, že se musíte řídit i tím, v jakém prostředí se vám bude dobře pracovat, případně že se k nim musí hodit i okolí, nábytek a doplňky.

Různé denní světlo, různá barva
Každý pokoj má svoje světlené pásy, v nichž se musíte orientovat a musíte si umět představit, jak budou dané barvy vypadat v zimních měsících, kdy slunce témě nesvítí, nebo v šeru mezi dnem a nocí, nebo v oranžovém světle pouličních lamp, které pronikají až do pátého patra panelových nebo činžovních domů. Sledujte, jak barva zachází se světlem v různé části dne.

Příliš jasné a křiklavé barvy
Vypadají nádherně a přitažlivě, ale věřte, že vymalované čtyři zdi s nimi mát nechcete. Člověka z toho bolí hlava.

Rubriky
Bydlení

Mlok mnoha funkcí

Některé pověry jsou docelalaskavé. Stačí si vzpomenout na takového čápa, který se lopotí s nemluvňaty. Některé jsou ještě docela milosrdné. Ty se týkají třeba lidových pranostik. Příkladem je třeba bezohledné vyhánění chudáka skřivana na Hromnice. Ten den si prý musí vrznout i kdyby měl zmrznout. Jsou ale pověry, nad kterými opravdu zůstává rozum stát. Naši předkové rozhodně nešetřili jednoho zajímavého obojživelníka.
mlok skvrnitý
o   Mlok skvrnitý byl v jejich představách tak studený, že v jeho blízkosti vyhasne i oheň.
Největší obavu z něj měli asi sadaři. Stačilo, aby se mlok vyškrábal na nějaký strom a v tu chvíli byly všechny plody jedovaté. Pokud by si někdo nedal říci a něco ze stromu snědl, určitě by umřel na zimnici. V domácnosti stačilo, aby se obávaný obojživelník jen dotkl stolu, na kterém se připravoval chléb. Pochopitelně, že pak byl chleba jedovatý. A takových nesmyslů byla celá řada. Tohle by mlokovi snad ještě tolik neškodilo. Ale přesvědčení, že s jeho pomocí lze získat kámen mudrců, jeho řady jednu dobu citelně ztenčilo.
o   Mloci se z tohoto důvodu
–         pekli
–         vařili
–         louhovali
–         sušili
–         roztloukali.
černooranžový mlok

Konečně mají klid

Teď už naštěstí tomu krásnému zvířátku dali lidé pokoj a může si v poklidu žít v málo dotčených listnatých lesích. Miluje vlhko. Proto je většinou zalezlý pod kameny, kde se vlhkost udržuje.
o   Pokud bychom ho viděli na souši, pak by na nás působil trochu neohrabaně.
–         Při chůzi vypadá trochu jako kachna.
o   Jakmile se ale dostane do vody, stává se z něho dokonalý a elegantní plavec.
Jeho potravou jsou žížaly, červi, plži a larvy. Žije osamoceně a jen v době, kdy mu příroda velí přivést na svět další generaci, vyhledává partnera. Tohoto černého tvora se žlutými (někdy až oranžovými) skvrnami asi moc často neuvidíte. Je velice plachý a v blízkosti lidí se nevyskytuje.Asi ví proč.

Rubriky
Bydlení

Využití a funkce solární plachty

Jak už bylo zmíněno, solární plachtu lze využít k ohřátí bazénové vody, působí velmi podobně jako obyčejné bublinkové fólie, ty jsou ale o dost jednodušší a lze tedy předpokládat, že i cenově dostupnější (záleží na druhu a typu). Solární plachty mají tu výhodu, že dokážou díky svému složení velmi dobře přitahovat a vstřebávat sluneční záření a tím pádem udržují ohřátou vodu přes den, ale i v noci, kdy funguje jako dobrý tepelný izolátor. Vhodné je pro zvýšení účinnosti volit plachty v tmavém odstínu, tedy konkrétně v černé barvě, které nám nahřejí vodu rychleji. Výběr správných solárních plachet volíme také podle typu bazénu. Na kruhové bazény, oválné, nebo ve tvaru obdélníku plachtu přizpůsobíme jeho tvaru. Důležité je shrnuto níže.
zastřešený bazén

Ochrana před nečistotami

Každý jistě zná pohled na napadané listí, větve, nebo dokonce plavající hmyz v bazénu. Tato pomůcka vám tedy pomůže efektivně zabraňovat vzniku těchto i jiných nečistot a usnadní vám práci a čas s jejich sběrem a složitým čištěním za pomocí různých chemických prostředků na následné odstraňování mikroorganismů a řas.

Bazénové čistící prostředky

Základem je udržovat hladinu chlóru do 0,5 mg/l. Pokud by byl obsah chlóru nad limit, je pravděpodobné, že by mohlo dojít k degradaci solární plachty a tím pádem i snížení její životnosti. Pokud bychom prováděli šokovou terapii chlórem, tak solární plachtu na hladině bazénu určitě nenechávejte.
znečištěný bazén

Skladování

Skladování solárních plachet je také nezbytnou součástí vaší péče. Důležité je dávat si pozor na přímé sluneční záření, které může způsobit prasknutí bublinek a tím pádem ji znehodnotit. Dále bychom neměli plachtu nechávat na vyhřátých místech, protože ji můžeme snadno spálit. V poslední řadě plachtu nesmíme nechat naopak zmrznout, teplota v místnosti by tedy neměla klesnout pod 10-5°C.

Závěrem

Po sezóně je nejlepší plachtu omýt vlažnou vodou, očistit zbylé nečistoty a uložit ji do místnosti s teplotou nad 10°C. Životnost solární plachty záleží na její tloušťce. Například plachty s tloušťkou 180 mikronů mají životnost okolo dvou let a naopak 360 mikronové až pět let. Délka její životnosti jde ruku v ruce s jejím uskladňováním a používáním.

Rubriky
Bydlení

Co musíte udělat před chovem exotického zvířete?

Jistě víte, že chov netradičního mazlíčka není ničím nemožným. Existují přece lidé, kteří mají doma krokodýly, medvědy, kočkovité šelmy či opičky. Jenže aby se k chovu dostali, tak každý z nich musel projít velice dlouhým a administrativně složitým procesem a splnit mnoho podmínek.

Jestli patříte mezi ty, kteří jsou ochotní tím projít, aby se mohli svým exotickým miláčkem chlubit, tak si raději pořiďte nějaké neobvyklé plemeno psa či kočky. I když budete mít některé z exotických zvířat od malička, tak to nutně neznamená, že si ho dokonale ochočíte, protože i tak to stále bude divoké zvíře, které nebylo vyšlechtěno pro domácí použití tak jako pes. Tato zvířata jsou ovšem vhodná pro ty, kteří si na mazlení nepotrpí a více je zajímá pozorování daného druhu zvířete.

Jaké podmínky přesně musíte splnit?

Podmínek je mnoho, ale uveďme si alespoň některé z nich. Nejdřív musíte podat žádost o povolení k chovu zvířete vyžadujícího zvláštní péči. Jakých druhů zvířat se to přesně týká najdete ve Vyhlášce č. 411/2008 Sb. Musíte být samozřejmě plnoletí a musíte také danému živočichovi zajistit přiměřené podmínky k zajištění jeho fyziologických i biologických potřeb.

Místo, ve kterém bude váš mazel žít, musíte splňovat podmínky vydané Ústřední komisí pro ochranu zvířat. Když to splníte, získáte povolení na tři roky, které si poté můžete nechat prostřednictvím písemné žádosti prodloužit. Připravit byste se měli na prvotní návštěvu úředníka a poté na pravidelné kontroly.

Jestliže si vyberete živočicha, který patří mezi ohrožené druhy Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES), tak se připravte na další úřednické kolečko. Tehdy totiž budete muset svou koupi nahlásit na příslušném referátu životního prostředí. A nenechte se mýlit, protože tam nepatří pouze velká zvířata. Najít mezi nimi můžete také některé druhy papoušků či želv.

Kde si nakonec zvíře pořídit?

Pokud se rozhodnete pro něco menšího, jako jsou suchozemské želvy, papoušci, některé druhy malých opiček, nebo třeba zvířata jako je nosál či surikata, tak je můžete najít i v některých zoo obchodech. Pro ty ostatní se budete muset vydat do cirkusů a zoologických zahrad, které někdy nabízí některá z jejich zvířat k prodeji.

Další možností potom soukromí chovatelé, kterých není v Čechách příliš, ale jsou také možností. A skvělou možností je také navštívit některou z chovatelských burz, kde můžete najít nejrůznější mazlíčky.

Rubriky
Bydlení

Vybrat spotřebiče vestavěné nebo volně stojící

Pokud si bydlení rekonstruujete, např. zrovna jen kuchyň, nebo jste si právě pořídili nové bydlení, nebo také v případě, že Vám staré spotřebiče dosluhují a plánujete pořízení nových, jistě budete přemýšlet, zda si pořídit vestavěné, které jsou už nějakou dobu v módě, nebo volně stojící, obě varianty mají své klady i zápory.

Vestavěné spotřebiče:
–        samozřejmě, že hlavním kladem vestavěných spotřebičů pokud máte dost prostornou kuchyňskou linku, je, že prostě nejsou vidět, kuchyňská linka vytvoří krásný celek, a spotřebiče jsou schované, problém však může nastat při jejich výměně, jelikož vestavěným spotřebičům musí být přizpůsobené rozvody vody, přípojky apod. již při montáži, další nevýhoda může nastat, pokud budete chtít vestavěné spotřebiče vyměnit, když firma, od které jste je zakoupili, nebo Vám je instalovala, už neexistuje, a můžete hledat dlouho, než najdete spotřebiče přesných rozměrů do Vaší kuchyňské linky

–        pokud se rozhodnete pro spotřebiče vestavěné, v dnešní době jsou možnosti velmi široké od pračky až po např. mikrovlnnou troubu a do moderních interiérů je to vhodná volba, nejčastěji jsou to spotřebiče nerezové, ale pořídit si můžete i bílé.

Volně stojící spotřebiče:
–        u volně stojících spotřebičů máte výhodu, že se rozměrově nemusíte ničemu podřizovat, pokud máte početnější rodinu, a potřebujete tím pádem větší chladničku, budete nejspíš volit volně stojící, také u bytů s menším prostorem na kuchyňskou linku, ve které jsou převážně umístěné vestavěné spotřebiče, je vhodnější pořídit si volně stojící

–        i dnešní volně stojící spotřebiče už se vyrábějí ve velmi zajímavých designech, máte už na výběr kromě klasické bílé barvy také z nerezových, a při výměně, pokud Vám budou spotřebiče dosluhovat, si snadněji budete pořizovat nové, tyto spotřebiče nejsou s kuchyňskou linkou nijak „napevno“ spojeny, takže je vyměníte jednoduše.