Barvy v interiéru jsou základ, který se musí velmi pečlivě vybírat

Věřili byste tomu, že to, jak si vymalujete byt, může ovlivnit nejenom vaši náladu nyní, ale vaše pocity, kdykoli se do bytu nebo domu vrátíte? Proto byste měli volit barvy, které jsou třeba vaše oblíbené, ale nejspíš nejsou nikterak ostré.

Co radí odborníci
Pokud máte jednobarevný nábytek, případně nábytek z jednoho stylu a typu dřeva, skla, případně jiných materiálů ale ve stejném odstínu a stejné barvě, je dobré kombinovat dvě barvy. Velmi dobře se doplňuje šedá a červená nebo růžová, velmi hezky vypadá zemitá béžová a mechová zelená, případně fialová a bílá. Důležitější než barvy samotné totiž mohou být odstíny – pokud zvolíte ty správné, mohou vás buďto rozrušovat, nebo vám naopak přinášet harmonii a klid na duši.


Chyby při výběru barvy, kterých se dopouštějí začátečníci

Vybíráme si odstíny barev pouze ze vzorníku, který nám předloží obchod nebo firma
Malé vzorníky nám sice ukáží barvu, ale nezapomeňte na to, že barva vypadá jinak na malinkém papírovém vzorníku a jinak bude vypadat na čtyřech – nebo více – stěnách, rozetřená od lišty k liště. Je skvělé vybírat barvy, které jsou pestré a líbivé, ale nezapomeňte, že se musíte řídit i tím, v jakém prostředí se vám bude dobře pracovat, případně že se k nim musí hodit i okolí, nábytek a doplňky.

Různé denní světlo, různá barva
Každý pokoj má svoje světlené pásy, v nichž se musíte orientovat a musíte si umět představit, jak budou dané barvy vypadat v zimních měsících, kdy slunce témě nesvítí, nebo v šeru mezi dnem a nocí, nebo v oranžovém světle pouličních lamp, které pronikají až do pátého patra panelových nebo činžovních domů. Sledujte, jak barva zachází se světlem v různé části dne.

Příliš jasné a křiklavé barvy
Vypadají nádherně a přitažlivě, ale věřte, že vymalované čtyři zdi s nimi mát nechcete. Člověka z toho bolí hlava.

Podobné příspěvky