Nemáte na vlastní dům? Pořiďte si mobilheim!

Ceny pozemků a domů neúprosně stoupají, a pokud chcete domeček o dispozicích alespoň 3+1 s malou zahrádkou a v dobrém stavu, pravděpodobně kupní cena pod tři miliony Korun nepůjde. V některých městech se taková nemovitost může vyšplhat dokonce až k pěti milionům Korun. Vše záleží na zvolené lokalitě.

Nicméně tak či onak, v obou případech se jedná o drahý luxus, který si nemůže velká část populace dovolit. Skoro by se dalo až říct, že vlastní bydlení je luxus, který si nemůže dovolit jen tak někdo. Pokud i vy tedy nepatříte do zámožné poloviny obyvatelstva naší republiky, ale přesto byste rádi vlastní bydlení, máme pro vás řešení!

chata v lese

Pro rodiny s menší finanční hotovostí jsou ideální celoroční mobilní domy. Jedná se povětšinou o dřevostavby s vlastním sociálním zařízením a s rozvody elektřiny, vody i odpadu. Tento typ staveb má pak jednu velkou výhodu – jsou postavené hned a není na ně potřeba stavební povolení. Kromě velké finanční zátěže vám tak odpadne i zdlouhavé běhání po úřadech a vyřizování papírů.

Jak již bylo zmíněno, na mobilní doby nepotřebujete stavební povolení, z čehož vyplývá, že mobilní dům může být umístěn kamkoliv – a to i na klasickou ornou půdu. Ušetříte mnoho peněz tedy nejen ze stavby samotného domu, ale i z pozemku. Je totiž všeobecně známo, že klasickou ornou půdu koupíte mnohonásobně levněji, než stavební pozemek.

mobilní dům v lese

Další nespornou výhodou je i rychlost postavení. Řada domů je již smontovaná. Pokud si tedy vyberete z nich, nový domek na vašem pozemku může se vším všudy stát již v řádu několika dní! Nicméně pokud se rozhodnete pro nějaký nevšední dům a bude muset být vyroben na zakázku, pravděpodobně si na něj budete muset počkat. Nicméně i stavba domu na zakázku nebude trvat déle než několik málo měsíců – a věřte, že to se vyplatí. Vlastní bydlení je tak rázem dostupnější.

Podobné příspěvky