Změna finanční situace a hypotéka? POJISTĚTE SE A SPOŘTE!

Ať se přihodí cokoli, je dobré být na každou situaci připraven. A i když nebudeme mluvit o nepříjemných změnách, můžeme mluvit třeba o přírůstku do rodiny, kdy jeden z rodičů zůstane bez příjmů (rodičovská se asi moc za příjem, který by pokryl hypotéku počítat nedá).
Jak se tedy připravit na jakoukoli situaci?
·         VYTVÁŘEJTE FINANČNÍ REZERVY
·         DOBŘE SE POJISTĚTE
rodina pod deštníkem.jpg

POJISTKA OD VAŠÍ BANKY
Při pojištění je samozřejmě zase potřeba správně uvažovat o všech rizicích, možnostech a budoucích potřebách. Můžete si vzít pojištění, které vám nabízí banka, kde si zřizujete úvěr. I když vás dle zákona samozřejmě nutit nemohou, abyste využili jejich produkt, je asi všem jasné, že je to v zájmu banky, která poskytuje úvěr, nastavit pojištění tak, aby to pro banku bylo v každém ohledu výhodné. Za to, že využijete jejich pojistku pak dostanete třeba odměnu v podobě slevy na zřizovací poplatek či nižší úrok hypotéky apod.
Pokud se rozhodnete tedy pro pojištění u banky, kde zřizujete úvěr, určitě je další výhodou, kromě snížené sazby a slevy, že ji nebude ovlivňovat věk. Tedy, jste-li starší pět a čtyřiceti let, budete mít v této bance levnější pojistku než od jiné pojišťovny.
Nevýhodou u těchto pojistek pak je, že se nedají individuálně nastavit, takže vás kryjí dost pravděpodobně jen na invaliditu třetího stupně. Pokud budete provádět refinancování, pojištění končí a vy musíte kolotoč podstoupit znovu. Samozřejmě nemůžete upravit ani částky.
 mince nad prasátkem.jpg
POJISTKA JINÉ POJIŠŤOVNY
Je evidentní, že by bylo lepší, nechat si ušít vlastní pojištění přesně na míru, nicméně i to má jistá rizika. Většinou, pokud to bude možné, budete řešit pojistku s finančním poradcem, který také pracuje pro určitou firmu a s určitou pojišťovnou má výhodnější podmínky, tedy vám zase bude doporučovat tuto firmu pro založení pojistky. A pokud si vyřizujete hypotéku, určitě nebudete mít dost času na to, abyste si sami hledali v balíku nabídek, tu správnou pojistku.
Celkově je výhodou, že si můžete tedy nastavit individuálně pojistné ochrany a třeba pro případ dvou žadatelů. Je tedy nezávislé na bance a funguje dál i v případě, že změníte banku v rámci refinancování. Pro mladší lidi je pojištění levnější, naproti tomu starší to mají, jak bylo uvedeno, levnější právě přímo v bance.
Je třeba se také zamyslet, zda se vám takové rozhodnutí vyplatí, protože pak budete mít pravděpodobně vyšší úrokovou sazbu a slevu, když nebudete mít pojistku od nich, také nemusíte dostat. Celkově se pak vyřizování úvěru zpomalí, protože proces se právě vstupem jiných subjektů d o hry komplikuje.

Podobné příspěvky