Psycholog = kvalitní odborná pomoc

Na prvním místě si musíme objasnit, kdo je vlastně psycholog. Je to člověk, který naslouchá vašim problémům a na základě svých znalostní a osobních zkušeností hledá nejlepší řešení, jak vám pomoci. Jeho největším nástrojem je rozhovor, který s vámi vede. Nesmíme si jej plést s psychiatrem, to je lékař, který se zabývá nemocemi mozku, myšlení, vnímání a chování pacientů.
muž bez tváře.jpg
Kdy využít odborné pomoci?
Všichni máme nějaké problémy a každý se s nimi nějak vypořádává, ale kdy poznáme, že nám věci rostou přes hlavu a měli bychom vyhledat pomoc psychologa? Na tuto otázku neexistuje jen jedna odpověď, protože se člověk od člověka lišíme. Pomoc bychom měli začít vyhledávat, když si sami začneme všímat, že se nezabýváme ničím jiným, než konkrétním problémem a ovlivňuje to nás i naše okolí. Musíme si také uvědomit, že existuje mnoho specializací, kterými se psycholog zabývá. Například po malé dítě bude nejlepší pomocí psycholog specializovaný na děti, pro lidi s problémy s komunikací a důvěrou bude zase nejlepší psycholog se zaměřením na tyto problémy.
čekárna lékaře.jpg
Neměl by se za návštěvy psychologa stydět?
Určitě ne! Naopak můžete být na sebe hrdí, že jste si uvědomili vážnost vašeho problému a vyhledali jste odbornou pomoc. V dnešní době je zcela normální využívat této služby. Nikdo se vám za to smát nebude. Možná byste se i divili, že více lidí ve vašem okolí, než si myslíte, této možnosti využívá.
duchovní jóga.jpg
Jak probíhají sezení?
Před prvním sezením se musíte objednat, ať už telefonicky, nebo třeba e-mailem (záleží na tom, co nabízí daný psycholog). Při prvním sezení je hlavní vybudování důvěry mezi psychologem a pacientem, sdělení problému a všech příčin, které k tomu vedly. Někdy může být první sezení tím posledním, ale většinou je potřeba vše pořádně rozebrat a tím pádem domluvit i další schůzky. Většinou je domlouvání dosti volné, můžete se domluvit na jednou týdně, dvakrát, nebo třeba jednou za dva týdny, záleží pouze na domluvě.

Pokud máte zájem, přečtěte si a zjistěte, jaké služby poskytuje psycholog

Podobné příspěvky