Co je to americká hypotéka

Bydlet ve vlastním domě či bytě je snem mnohých lidí. Avšak jak všichni víme, ceny nemovitostí nejsou zrovna nejmenší, nehledě na to, že i najít takový, který nám bude vyhovovat, je náročné samo o sobě. Pokud se však nějaký takový objeví, pak máme další problém: jak jej koupit, když nemám dostatek peněz? Čekat se obvykle nevyplatí, neboť je velmi pravděpodobné, že než peníze seženeme, bude už dávno prodaný.předávání klíčů od nového domu

Řešením může být v tomto případě některý z mnoha druhů hypoték. Jedná se o půjčky, sloužící k financování nákupu nemovitosti. Obvykle nepokryjí plnou cenu, pouze její část. Poskytují je bankovní i nebankovní společnosti.

Jak už bylo řečeno, existuje mnoho typů. A jedním z nich je i americká hypotéka https://www.hypotekybezregistru.cz/. Jak už název napovídá, tento typ je obvyklý především ve Spojených státech Amerických, avšak v nedávné době se dostal i k nám. Jaký je tedy rozdíl mezi tím klasickým a americkým typem?

Tím hlavním způsobem je ručení. Obvykle při sjednávání hypotéky potřebujete někoho, kdo se za vás zaručí, že skutečně budete řádně splácet. Zde to není nutné. Ručíte totiž samotnou předmětnou nemovitostí. Ta je až do úplného splacení majetkem společnosti, která hypotéku poskytla, ač dlužník ji může běžně užívat. Nesmí ji však bez souhlasu společnosti, která je vlastníkem nemovitosti, prodat.

Zde nacházíme jeden z větších problémů. U nás se v průměru stěhujeme častěji než v USA, a to obvykle především kvůli práci. Málokomu se tedy vyplatí vázat se na desítky let k jednomu domu, když nevíte, zda během několika let nebudete chodit do práce na druhém konci republiky.znázornění hypotéky

Proto není příliš divu, že u nás není tento způsob financování bydlení zatím příliš rozšířený. Lidé se poněkud bojí vázat se na takovou dobu. Nezapomeňme totiž, že splácení může v tomto případě trvat i více než deset let. A to je doba, která je pro většinu z nás zkrátka příliš dlouhá.

Podobné příspěvky