Káva jak ji možná neznáte

Zima přímo vybízí k tomu, abychom si vychutnali pravidelně šálek horkého čaje nebo kávy. Omrzela vás už ale obyčejná káva s mlékem nebo klasické espresso? Z kávy toho můžete vykouzlit daleko více. Naše tipy potěší vaše chuťové pohárky, dodají vám tu pravou zimní atmosféru a ještě vás nastartují do nového dne.

Latte s vaječným koňakem

U nás se podává v jiné obdobě jako alžírská káva, ale latte s koňakem si vychutnáte ještě více. Připravíte si ho velmi jednoduše. Na jeden díl espressa použijte asi tři díly horkého mléka a doplňte je nadýchanou mléčnou pěnou. Předtím, než nápoje navrstvíte, přidejte na spodek sklenice trochu kvalitního vaječného koňaku.

latté

Café de olla

Tento recept má původ až v Mexiku. Jeho příprava zabere trochu více času, ale chuť vás ohromí a rozhodně stojí za to. Smíchejte si vodu, surový třtinový cukr a skořici. Míchejte, dokud se cukr úplně nerozpustí nad mírným plamenem. Jakmile je směs uvařená, přidejte čerstvě uvařenou kávu. Nechte asi pět minut nápoj louhovat a poté přeceďte. Podávejte s trochou mleté skořice na vršku.

Log cabin latte

Nápoj pocházející z Nové Anglie je pro ty, kteří se nebojí pro nás trochu nezvyklých kombinací. Lahodná chuť kávy vás ale přesvědčí, že se jedná o božský nápoj. Jedná se o espresso, které spojíte s javorovým sirupem, skořicí a trochou rozpuštěného másla. Nahoru patří šlehačka, mletá skořice a nejlepším doplňkem jsou opečené marshmallow.

filtrovaná káva

Perníkové latté

Milujete perníčkové latté z různých kaváren? Můžete si ho připravit i doma! Ohřejte si mléko, které budete používat a vmíchejte do něj skořici, zázvor, hnědý cukr, muškátový oříšek a kapku vanilkového extraktu. Mléko poté napěňte. Do šálku s uvařenou kávou tuto směs nalijte a perníčkové latté je na světě.

Nezapomeňte, že ať už budete tvořit jakoukoliv kávu, důležitá pro vás je její kvalita. Na kvalitní kávě si pochutnáte daleko více než na nějaké levné ale nekvalitní. Pro nabídku kvalitní kávy se podívejte na katalog produktů Darka Company https://darka-shop.cz/katalog.

Podobné příspěvky