Vybrat spotřebiče vestavěné nebo volně stojící

Pokud si bydlení rekonstruujete, např. zrovna jen kuchyň, nebo jste si právě pořídili nové bydlení, nebo také v případě, že Vám staré spotřebiče dosluhují a plánujete pořízení nových, jistě budete přemýšlet, zda si pořídit vestavěné, které jsou už nějakou dobu v módě, nebo volně stojící, obě varianty mají své klady i zápory.

Vestavěné spotřebiče:
–        samozřejmě, že hlavním kladem vestavěných spotřebičů pokud máte dost prostornou kuchyňskou linku, je, že prostě nejsou vidět, kuchyňská linka vytvoří krásný celek, a spotřebiče jsou schované, problém však může nastat při jejich výměně, jelikož vestavěným spotřebičům musí být přizpůsobené rozvody vody, přípojky apod. již při montáži, další nevýhoda může nastat, pokud budete chtít vestavěné spotřebiče vyměnit, když firma, od které jste je zakoupili, nebo Vám je instalovala, už neexistuje, a můžete hledat dlouho, než najdete spotřebiče přesných rozměrů do Vaší kuchyňské linky

–        pokud se rozhodnete pro spotřebiče vestavěné, v dnešní době jsou možnosti velmi široké od pračky až po např. mikrovlnnou troubu a do moderních interiérů je to vhodná volba, nejčastěji jsou to spotřebiče nerezové, ale pořídit si můžete i bílé.

Volně stojící spotřebiče:
–        u volně stojících spotřebičů máte výhodu, že se rozměrově nemusíte ničemu podřizovat, pokud máte početnější rodinu, a potřebujete tím pádem větší chladničku, budete nejspíš volit volně stojící, také u bytů s menším prostorem na kuchyňskou linku, ve které jsou převážně umístěné vestavěné spotřebiče, je vhodnější pořídit si volně stojící

–        i dnešní volně stojící spotřebiče už se vyrábějí ve velmi zajímavých designech, máte už na výběr kromě klasické bílé barvy také z nerezových, a při výměně, pokud Vám budou spotřebiče dosluhovat, si snadněji budete pořizovat nové, tyto spotřebiče nejsou s kuchyňskou linkou nijak „napevno“ spojeny, takže je vyměníte jednoduše.

Podobné příspěvky