Železniční provoz


Železnice je velmi propracovaný systém, který má svá přísná pravidla, aby vše fungovalo bez problémů. K tomu poslouží sledovací systém.

Železniční provoz

Fascinují svět

Jistě si mnoho lidí z dětství pamatuje, jak je fascinovali lokomotivy a celkově život na železnici, protože je až neuvěřitelné, co dokáže takový několikaset tunový kolos jezdící po kolejích. Jedním z nejoblíbenějších prvků je určitě typická černá parní lokomotiva, protože století páry opravdu přepsalo historii, a proto je dobré si tohle období připomínat. V dnešní době jsme se opravdu posunuli dál, takže většina vlaků jezdí na elektrickou energii, což je ekologičtější k naší planetě, a navíc elektromotor má mnohem lepší účinnost než pára.

parní lokomotiva

Vzhledem k tomu, že přes den po jedné koleji projede klidně spousta vlaků, tak je zapotřebí je pečlivě a bezchybně řídit, aby nedošlo k fatálnímu střetu, který by měl nenávratné následky. Železnice je tedy propracovaný systém, kde jezdí spousta vlaků, které se musí řídit i za pomocí přehazování výhybek. Pokud se půjdete podívat na nějakou hlavní trasu, tak uvidíte, že vlak projede každou chvíli.

Sledování lokomotiv

Pro správné řízení lokomotivy a její používání je zapotřebí znát všechny potřebné údaje. Pokud o nich chcete mít dobrý přehled, tak není nic snadnějšího než využít sledování železničních vozidel, protože tento program poskytne všechny aktuální hodnoty, a to velmi přesně a přehledně. Tyto stroje spotřebují mnoho pohonných hmot, jenž stojí spousty peněz, a proto je v našem zájmu tyto výdaje.

dieselová lokomotiva

Díky speciálnímu zařízení je množství měřeno s velkou přesností, takže vždy víte, jaká je aktuální spotřeba. Výhodou snímače je fakt, že registruje i náklon, a proto je jedno jestli vlak jede po rovině či do kopce, protože měření je vždy přesné. Samozřejmostí je GPS sledování, které má zajistí neustálý přehled o tom, kde se práce lokomotiva nachází. Klidně můžete na mapě sledovat několik vozidel na jednou, což se určitě hodí pro řízení dopravy. Samotný řidič ocení informace týkající se rychlosti, otáček, teploty, stav paliva, spotřeba, náklon a další informace

Podobné příspěvky