Elektrokoloběžky a jiné vymoženosti pro transport.

Před několika lety vstoupila na trh novinka, která se hned stala hitem. Elektronická koloběžka. Vypadá na první pohled jako normální koloběžka s rozdílem, že k jejímu pohybu nevyužíváte svých vlastních sil. Dokonce dokáže koloběžka jet i rychlostí, jakou byste u klasické koloběžky nečekali.

 

Kde se dají koloběžky půjčit? Některá velká města po republice nabízí možnost si koloběžku vypůjčit na danou dobu za určitý poplatek. Dá se to udělat jednoduše pomocí aplikace, která je k vypůjčení vyžadována. Tam se vám pak načítá čas po který jste si koloběžku půjčili, a kam až jste s ni dojeli. Nemusíte se bát, že by se koloběžka někde ztratila, všechny jsou opatřeny GPS, takže se pak jednoduše najde a zaměstnanci firmy ji pak mohou dopravit sami zpět na originální místo půjčení.

 

koloběžka

 

Co kdybyste si chtěli pořídit takovouto koloběžku sami? Je to určitě skvělá věc zejména ve městech nebo na vesnicích, kde potřebujete rychle někam přejet bez toho, aniž byste využívali auto. Ušetří to jistě čas a v dnešní době i peníze za benzin. Koloběžku si stačí vždy pouze řádně nabít a podle kapacity ji můžete využívat určitou dobu. Cena takovéto koloběžky jistě není nízká. Proto před nákupem zkontrolujte i konkurenci, jestli náhodou nemají výhodnější kus. V případě nejasností se poraďte s prodejcem.

 

Nemusíte si však kupovat pouze koloběžku. Jsou i jiné různé variace přístrojů podobného rázu. Může to být například elektrický transportní přístroj s jedním kolem. Ten používají obvykle lidé s dobrým balancem a nebojácností. Je to totiž velice nebezpečná věc a hlavně dokáže jet opravdu velkou rychlostí při které by vás pád nebo náraz mohl nehezky zranit.

 

žena na koloběžce

 

Další možností mohou být i takové elektrické “vozíky” na kterých se pouze převažujete dopředu a dozadu pro rozjezd a brzdu. Také mají k dispozici řidítka, pro lepší kontrolu. Tímto druhem elektrického transportního vozíku si moc rychle nezajezdíte. Rychlost, kterou může maximálně dosáhnout je omezena.

Podobné příspěvky