Jak se zbavit akné?

Akné je kožní onemocnění, které je nejrozšířenější v pubertálním věku, přestože se může objevovat před i po tomto věku. Jak se zbavit nepříjemných pupínků, které nás mohou trápit na tváři, rukách či zádech? Zde je pár tipů, jak na to.

Upravte svoji péči o pleť

Akné sice není bakteriálního původu, ale samotné bakterie a nečistoty pomáhají v jeho rozvoji. Nejlepší cesta, jak předejít akné je pravidelné mytí obličeje, nejlépe dvakrát denně. Ráno vodou studenou, večer s teplou. Přidat můžete i čisticí prostředky, jako gely či mastičky. Vyhněte se ale příliš mastným prostředkům, ty akné podporují.

Čistění pleti

Pijte vodu jako lék!

Důležité je i pít dostatek čisté vody. Voda pročišťuje celý organismus. Denně by člověk bez zátěže měl vypít minimálně 1,5 litru vody, při zátěži se minimální hranice posouvá výše.

Poznejte svoji pleť a přizpůsobte se jí

Každá pleť a pokožka se liší. Některá je mastná, jiná spíše suchá. Příčinnou akné může být mimo jiné i používání špatných produktů na pleť. Raději se poraďte s odborníkem a vybírejte podle jeho rad.

Pleť

Póry nemačkejte

Možná Vás to láká, ale tím, že pupínek vymáčknete, zhoršíte průběh. Navíc se Vám do pórů mohou dostat další nečistoty z Vašich rukou a průběh se ještě zhorší. Pokud se nutně potřebujete pupínku zbavit, použijte raději lékařské pomůcku či nálepky.

Kyselina salicylová

Kyselina salicylová se stane Vaším kamarádem. Je ozkoušeno, že právě tento typ látky, který může být přidáván do produktů pro péči o akné, zajišťuje tu nejlepší péči. Podívat se můžete do drogerie či lékárny a zkusit ji, případně si přečíst recenze ostatních lidí.

Nezapomínejte, že se jedná o kožní onemocnění a pokud se symptomy zhoršují, je na místě navštívit odborníka, který Vás prohlédne a případně nastaví léčbu. Není to ostuda, u někoho se holt akné projevuje více než u ostatních.

Tak na čistou pleť!