Krása indických žen

Krása indických žen

 ​​​​​​ Nejedna evropská žena závidí indickým ženám jejich krásu. Jejich dokonalou pleť, dlouhé husté vlasy, krásné líčení, pestré oblečení a šperky. Zde je několik typů, jak docílit krásy indických žen. 

  Na pleť používají Indky obklady z čaje Oolung. 15 minutový obklad na obličej pomáhá prý proti vráskám a pigmentovým skvrnám. 

Orientální dívka

  Indky si zdobí nehty na rukou a na nohou henou. Každá indka si musí umět sama připravit svou kosmetiku. Odstranění chloupků po celém těle je samozřejmostí každé indické ženy. 

  Pro krásné vlasy je, podle indických žen nejvhodnější používání kokosového oleje. Masáž hlavy tímto olejem pomáhá proti šedivění vlasů a proti jejich vypadávání. K urychlení růstu vlasů používají Indky ricinový olej. Zábaly z jablečného octa pomáhají proti lupům. Známou ozdobou ve vlasech Indek je Tikka. Jedná se o řetízek, který se háčkem zachytí vzadu na pěšince ve vlasech a pokračuje až na čelo, kde končí ozdobou. 

Indická žena

  Jejich krásné líčení spočívá v používání pastelových očních stínů a černé oční linky. 

  Pro svou krásu a zdraví pijí bylinkové čaje z aloe vera, kurkumy, fenyklu obecného nebo také ze zázvoru. Indické ženy se stravují lehce a zdravě. Jedí čerstvou zeleninu a ovoce. Používají trtinový cukr, javorový sirup a čerstvý med. Pro odpočinek a krásnou pleť provádějí Indky olejové masáže  celého těla. Nejoblíbenějším olejem s všestrannými účinky je sezamový olej, který je vhodný jak pro masáž, tak i k vnitřnímu užití. Mnoho Indek pro omlazení a celkové zlepšení svého zdraví využívá meditační cvičení a věnuje se józe. Všechny tyto praktiky jsou obsaženy v ájurvédě, tradičním indickém způsobu života. Zde si může každý zjistit svůj typ a ájurvéda mu poradí, jak se správně stravovat a jakému jídlu se raději vyhnout, pro zdravotní i duševní pohodu. Díky ájurvédě si může každý zlepšit své zdraví a svou krásu.