Pokoj na hotelu příšerný. Co mám dělat?

Léto. To je období tepla, děti mají ve škole volno a toho využívají rodiče, kteří si berou v práci také volno, aby mohli své děti vzít někam na dovolenou a užít si tak alespoň někdy čas s rodinou. Je to období zábavy, tedy hlavně právě pro šťastlivce, kteří mají volno. Lidé jezdí na dovolenou si odpočinout a je to takové přirozené období pro trochu odpočinku, a to nejen u studentů, ale také u pracujících lidí. Lidé jezdí pryč buď na vlastní triko, nebo s cestovní kanceláří, která za ně vyřeší naprosto vše. Protože zamlouvat si hotel v Česku je mnohem jednodušší než někde v cizí zemi, proto lidé častěji volí cestovní kancelář, kde velmi často kromě pobytu v hotelu a různých zájezdů v daném termínu v dané destinaci mají i all inclusive a podobně, bývá to mnohdy více výhodnější než jíst někde po restauracích.

hotel

Někdy ale, pokud víte kde, je lepší právě naopak navštívit menší restaurace či si v apartmá vařit sám. Lidé jsou ale pohodlní a vybírají si cestovní kanceláře proto, že mají vše na jednom místě a nemusí nic zvlášť zařizovat. Cestovní kancelář, přes kterou si vyberete zájezd a pobyt má v domluvené pokoje vždy v pár hotelech. Nedá se to nijak ovlivnit, je už předem dáno, kde na pokoji budete, protože to vše zařizuje právě cestovní kancelář. Bohužel se velmi často stane, že podle fotek hotelu vidíte luxus, ale jakmile přijedete na místo, nemůžete údivem ani mluvit, a to ve špatném slova smyslu.

hotel

Špína, nevkusně zařízený pokoj a také špatné umístění pokoje, to vše se častěji a častěji stává, pokud si zarezervujete pokoj přes cestovní kancelář. Nabízí nádherné luxusní pokoje za výhodnou cenu v 5* hotelu. Pak tam přijedete a je to samá špína. I to se může stát. Co v takových chvílích dělat? Rozhodně se obraťte na obsluhu v hotelu. Postěžujte si na nevhodný pokoj, měli by vám dát náhradní. Pokud se tak nestane, zavolejte delegátovi, který v dané zemi zastupuje vaši cestovní kancelář. To by mělo zabrat, ale uvidíte, že trochu si postěžovat hotelu opravdu neuškodí a dají vám lepší pokoj, to si pište.