Nemoct mít děti

Je mi opravdu líto mojí kamarádky, která nemůže mít děti. Ani si nedokážete představit, jaká je to špatná diagnóza pro ženu, která celý život touží po dítěti. Já musím říct, že moje kamarádka by byla opravdu perfektní máma. Ona totiž už od svých asi dvaceti let touží hodně po miminku. A proto si s přítelem řekli, že až procestují nějaké ty destinace, tak si pořídí rodinu. Kamarádka byla štěstím bez sebe. Takže si užili Itálie Řecko, Španělsko a taky Dubaj. To byly jejich vysněné destinace, než si pořídí spolu vysněné dítě. Moje kamarádka mi potom řekla, že až budu mít dítě, tak pak procestují zbytek světa. Tedy alespoň část světa. Já jsem jim to hodně přála a držela jim pěsti. Protože je vždycky nejlepší, když má žena dítě, která po něm ze srdce touží.

Děti jsou radost.

Já už jsem v té době měla dvouleté dítě. A musím říct, že každou chvilku si moje kamarádka půjčovala mého syna. A s úsměvem říkala, že se připravuje už na vlastní dítě. Jenomže si dokážete představit ten šok, když se kamarádka snažila dva a půl roku o dítě. A bohužel potom šla k lékaři, kde si vyslechla úplně tu nejhorší zprávu, kterou žena může slyšet. Když tedy hodně touží po rodině. Byla neplodná tečka. Kamarádka má špatné vaječníky a vajíčka.

Matka a vysněné dítě.

Její vajíčka se nedají vůbec použít ani při umělém oplodnění. Moje kamarádka z toho byla úplně na nervy a musela být v péči psychologa. K psychologovi dochází už čtvrtý rok. A stále se s tím kamarádka nemůže smířit, že nemůže mít nikdy děti. Nejhorší taky na tom je, že jí její partner nepodržel a po dvou letech se s ní rozešel. Protože její partner doufal, že ještě třeba se stane zázrak a oni budou mít dítě. Bohužel se to nestalo a je logické, že její přítel chtěl nějaké dítě. Takže se s ní rozešel. Bohužel musím říct, že je mi kamarádky opravdu moc líto a tohle vážně žádné ženě nepřeji.

Podobné příspěvky